Červené brýle proti modrému světlu OCLS1

Značka: Oculuso

Brýle určené k nošení 1,5 - 2 hodiny před spaním s cílem filtrovat modré a zelené světlo a podporovat cirkadiánní rytmus (přizpůsobení vašeho biologického hodinového systému). Tyto brýle dokáží blokovat až 100 % modrého a zeleného světla v rozsahu vlnových délek 380 až 565 nm.

Používání před spaním může zlepšit kvalitu spánku a prospívat zdraví (díky podpoře uvolňování melatoninu, nejvýznamnějšího antioxidantu), a zároveň zlepšit ranní energii. Brýle jsou efektivní v úplném krytí světla po celém svém obvodu.

Rozměr: 16 x 5 cm
Barva: červená
Materiál: plast

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 25786558
390 Kč
Červené brýle proti modrému světlu OCLS1
Značka: Oculuso

cervene-bryle-proti-modremu-svetlu-pro-vas-dokonaly-spanek2_1


Brýle pro podporu zdravého spánku

Tmavé červené brýle, které vám pomohou na cestě ke zdravému spánku. Tyto brýle nepropouštějí modré ani zelené světlo, které může narušovat přirozené fungování našich biologických hodin. Slouží jak pro zkvalitnění spánku, tak i jako prevence a první pomoc při problémech se spánkem. Pomáhají tělu udržet přirozenou hladinu melatoninu, což je klíčové pro kvalitní spánek. Doporučuje se je nasadit 1 a půl až dvě hodiny před spaním, což je optimální časový úsek pro přípravu organismu na spánek. 

cervene-bryle-proti-modremu-svetlu-5V současné digitální době je obtížné odtrhnout oči od obrazovek, ať už jde o televizi, mobilní telefon nebo počítač. S narůstajícím využíváním těchto elektronických zařízení a rozšířením LED osvětlení vznikly nové problémy:

 • Vystavení se modrému světlu z obrazovek před spaním narušuje produkci melatoninu a spánkové vzory.
 • Dlouhé zírání do obrazovek může způsobit bolest očí.
 • Přijímání modrého světla může přispět k makulární degeneraci.
 • Vystavení modrému světlu může snížit ostrost zraku a zhoršit schopnost zaostření.
 • Bylo prokázáno, že modré světlo vyvolává fotochemické poškození sítnice a makuly, což vede k oxidačnímu stresu v očích.
 • Poruchy spánku mohou zvýšit riziko deprese a dalších onemocnění.Tyto brýle blokují světlo v rozsahu vlnových délek od 380 do 565 nm.
Jejich vynikající konstrukce zajišťuje dokonalé zakrytí světla po celém obvodu. Všechny zdroje světla v naší domácnosti obsahují modrou složku světla, která je během dne pro náš organismus potřebná, ale večer narušuje cirkadiánní rytmus a brání našemu odpočinku. Červené brýle blokují modrou a zelenou spektrální složku i při silném světle, navíc posilňují blahodárný vliv červené složky světelného spektra na náš organismus. Jejich příznivý účinek se obvykle projeví už po několika dnech nošení.

 

Proč zvolit červené brýle proti modrému světlu?

 • až 100% BLOKACE modrého a zeleného světla!
 • Díky své konstrukci neprojde světlo ani po stranách.
 • Pomáhají srovnat váš cirkadiánní rytmus.
 • Pomáhají při bolesti hlavy a migréně
 • Mohou být používány i současně s dioptrickými brýlemi.
 • Při práci na směny a proti jet legu (stav, kdy je váš normální spánkový režim narušen po dlouhém letu)
 • Univerzální velikost pro dospělého člověka

modre-svetlo

 
 
 
 
Modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé, protože může způsobit poškození sítnice, šedý zákal a je spojeno s poruchami spánku. Všechny spektra modrého světla však nejsou špatné, například spektrum od 470 do 500 nm, nazývané také tyrkysově modré světlo, je obecně považováno za dobré. Tato škála viditelného modrého světla je prospěšná, protože stimuluje přirozené reflexy chránící oči před přeexponováním a také pomáhá kognitivním a paměťovým funkcím mozku. Zároveň stimuluje fotosenzitivní retinální gangliové buňky, také pupilární reflex a kontroluje cirkadiánní cyklus.erfektním krytím světla po celém svém obvodu.


 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Brýle proti modrému světlu
Hmotnost: 0.2 kg