Jak nakupovat

Doprava a doručení

Objednávky jsou zasílány bezprostředně po objednání. Způsoby doručení pro Českou republiku:
Penguin box, GLS, Doručení do Zásilkovny, Zásilkovna na adresu, doručení po Olomouci, osobní odběr
 
 

Pro všechny způsoby doručení je nutné uvést Vaše jméno, adresu, telefonní číslo a email.

Zásilky jsou doručovány dopravcem zpravidla druhý pracovní den od podání zásilky. Případné zdržení či komplikaci s doručením nejsme schopni ovlivnit.

Pokud balíček překročí maximální povolenou velikost, kterou Zásilkovna, nebo GLS příjme, bude balíček rozdělen na více zásilek. Doprava bude účtována na vrub zákazníka formou dobírky. O změně druhu přepravy budete informováni v den expedice.

 

Způsoby platby

Akceptujeme tyto způsoby platby:

 

  • Bankovním převodem – bankovní převod provedete na účet 1312711033/3030 s variabilním symbolem obsahující číslo objednávky. POZOR! Platba musí být přesně! Zboží bude expedováno až po připsání platby na účet. 
  • Online platební kartou – zaplatíte platební bránou. Zboží bude expedováno ihned. 
  • Hotově nebo platební kartou při převzetí - možné jen u osobního převzetí a doručením po Olomouci
  • Dobírka (45 Kč) – zaplatíte až při převzetí na výdejním místě nebo kurýrovi. POZOR! V některých výdejních místech Zásilkovny není možné platit kartou. Pokud budete chtít zaplatit kartou, doporučujeme zvolit platbu Online. 

 

Jiné platební metody nejsou možné a nenabízíme je.

 

Časté dotazy

Abychom Vám usnadnili nákup a případnou komunikaci s námi, přinášíme Vám přehled častých opakovaných dotazů a odpovědi na ně:

Bohužel, žádnou kamennou pobočku neprovozujeme. Adresa pro Olomouc slouží pouze jako výdejní místa a není možné je navštívit bez předchozí domluvy.

Ano, stačí nás kontaktovat ve 14denní lhůtě.

Modré světlo je typ světla, který vychází nejčastěji z obrazovek televizí, telefonů nebo notebooků. Kromě elektronických zařízeních modré světlo produkují také zářivky nebo některé úsporné žárovky. Modré světlo dokáže ovlivňovat náš biorytmus, především pak vyplavování množství hormonu melatoninu – tzv. spánkového hormonu. Melatonin našemu tělu říká, kdy máme být v pozoru a kdy je čas na to jít spát. Světelné zdroje, především s modrým a zeleným spektrem světla, produkci hormonu potlačují a pak trvá, než naše tělo večer “vypne”. Modré světlo můžeme rozdělit na špatné a dobré. To špatné je mezi 380 a 470 nm – může způsobit poruchy spánku, šedý zákal nebo poškození sítnice. To dobré spektrum – od 470 do 500 nm (tyrkysově modré světlo) je naopak prospěšné. Světlo v rozmezí 470-500 nm: – chrání oči před přeexponováním – pomáhá paměťovým a kognitivním funkcím v mozku – kontroluje cirkadiánní rytmus. K večeru je dobré blokovat obě spektra modrého světla.

Pokud modré světlo očím i uměle dodáváme i po setmění, mozek je zmatený a přípravu spánkového hormonu melatoninu odkládá.

Melatonin pomáhá řídit náš cirkadiánní rytmus, tedy biologické hodiny, které reflektují střídání dne a noci a hlídají kvalitu spánku.

 

Vrácení zboží do 14 dnů

Pro vrácení zboží nás prosím kontaktujte na email info@oculuso.cz do 14 dnů od převzetí zboží.

Prosím, berte na vědomí, že všechny vrácené brýle podléhají kontrole. Vaše reklamace nebo výměna nebude uznána v případě, pokud nebudou splněny všechny následující podmínky:

  • Zboží musí být v bezvadném, nepoužitém a nenošené stavu.
  • Zboží nesmí být poškozené (čočky a obroučky nesmí být poškrábané nebo jakkoli jinak poškozené).
  • Zboží musí být vráceno ve svém originálním obalu spolu s pouzdrem a všemi doplňky, které Vám byly spolu s produktem doručeny.
  • Zboží musí být důkladně a bezpečně zabalené, nejlépe ve stejném balení, v jakém bylo doručené. Za případné poškození zboží při zasílání zpět nenese obchod Oculuso.cz žádnou odpovědnost.