Ochranné brýle proti modrému světlu OCLS7

Značka: Oculuso

Brýle pomáhají proti suchým očím, rozmazanému vidění a zmírňují namáhání očí. Perfektní v kanceláři nebo doma. Jedna velikost vyhovuje většině dospělých.

Rozměry: 14,2 x 14,6 x 5,3 cm
Materiál:  Plast

 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 25786543
239 Kč
Ochranné brýle proti modrému světlu OCLS7
Značka: Oculuso

Vlastnosti:


- eliminují negativní záření z monitoru, a tak chrání vaše očI před poškozením
- poskytují 100% ochranu do spektra 410nm a kolem 25 - 40% ochrany ve spektru 410nm - 450nm. Poskytují také uv400 ochranu proti uv záření. Brýle jsou nedioptrické.
- brýle vhodné I pro sledování televize nebo dlouhodobé hraní na konzolích
- vhodný model jak pro dámy, tak pro pány

 

Brýle, ve kterých budete nejen dobře vidět, ale zároveň dobře vypadat. Brýle jsou navrženy tak, aby působily decentně a elegantně. Tento stylový model má plastové obroučky, které dobře sednou snad na každý obličej. Nejedná se o dioptrické brýle.

Kvalitní materiál a nízká hmotnost. To zaručuje komfort při nošení těchto brýlí. Tento model vyniká jednoduchostí, a proto nachází oblibu u všech bez rozdílu věku.

 

Co je modré světlo a co způsobuje?


Modré světlo je typ světla, který vychází nejčastěji z obrazovek televizí, telefonů nebo notebooků. Kromě elektronických zařízeních modré světlo produkují také zářivky nebo některé úsporné žárovky. Modré světlo dokáže ovlivňovat náš biorytmus, především pak vyplavování množství hormonu melatoninu – tzv. spánkového hormonu.
Melatonin našemu tělu říká, kdy máme být v pozoru a kdy je čas na to jít spát. Světelné zdroje, především s modrým a zeleným spektrem světla, produkci hormonu potlačují a pak trvá, než naše tělo večer “vypne”.
Modré světlo můžeme rozdělit na špatné a dobré. To špatné je mezi 380 a 470 nm – může způsobit poruchy spánku, šedý zákal nebo poškození sítnice. To dobré spektrum – od 470 do 500 nm (tyrkysově modré světlo) je naopak prospěšné.

Světlo v rozmezí 470-500 nm:
- chrání oči před přeexponováním
- pomáhá paměťovým a kognitivním funkcím v mozku
- kontroluje cirkadiánní rytmus.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Brýle proti modrému světlu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.2 kg